KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989431
nr 1398 9431
Lars Wager
(1896-1986), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 1914. Olja på duk, 63x50cm, yttermått inklusive ram: 76x64cm
Lars Wager, finländsk bildkonstnär och operasångare född 1896 i Sundsvall, död 1986 i Helsingfors.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 maj 2021
kl 20:23:11
24/5 17:19:50
Lars Wager
Läs mer om Lars Wager